KRAINA SŁOWIAN – wioska tematyczna

Z inicjatywy Gminy Dobrzyniewo Duże przy współpracy Forum Inicjatyw Rozwojowych w Białymstoku  powstał projekt „Gmina Dobrzyniewo Duże – innowacyjne rozwiązania na rzecz integracji społecznej mieszkańców”. We wrześniu 2008 r. mieszkańcy gminy uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do wiosek tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze szkice ofert „wsi tematycznych” powstały na szkoleniu z zakresu specjalizacji wsi tematycznej i rozwoju produktu (4-5.10.2008). W 2009 roku powstała na terenie gminy Dobrzyniewo Duże, we wsi Obrubniki wioska tematyczna „Kraina Słowian”. Utworzenie wsi tematycznej było jednym ze sposobów ożywienia gospodarki wiejskiej.

– Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych ok. 20 osób, grupy mniejsze zapraszamy po uprzednim omówieniu warunków
– Oferta głównie skierowana dla lokalnej społeczności oraz mieszkańców województwa podlaskiego dla której wioska tematyczna będzie miejscem odpoczynku po uciążliwym i wyczerpującym tygodniu pracy. (przyjazdy jednodniowe, weekendowe)
– Oferta skierowana do grup zorganizowanych spoza województwa podlaskiego szukających odmienności od zgiełku dużych aglomeracji miejskich. (przyjazdy weekendowe i dłuższe) skierowane grupy turystów: ceniących ciszę, spokój, kontakt z przyrodą, poszukujących powrotu do natury, koneserów zdrowej, regionalnej kuchni z ekologicznych upraw, preferujących aktywny wypoczynek na wsi

Zasady organizacji stosowane w „Krainie Słowian”:
– zdrowe, naturalne jedzenie oparte na naturalnych składnikach i lokalnych produktach,
– obcowanie z przyrodą, lokalną społecznością, tradycją i kulturą bez naruszania jej równowagi,
– dbałość o rozwój duchowny i fizyczny oraz zachowanie harmonii z naturą biorących udział osób,
– wykorzystanie ekologicznych produktów podczas eventów tj naczynia czy papier wytwarzany z makulatury.

Oferta Krainy Słowian obejmuje :
– „Wierzenia Słowian” – gra terenowa,
– „U Piasta i Rzepichy” – pieczenie podpłomyków, gry i zabawy,
– „Woj Sławoj” – strzelanie z łuku, procy, rzut kamieniem do celu,
– „U Dobromiry” – zajęcia ceramiczne,
– „U Dobrawy” – zajęcia artystyczne,
– „U Bogusławy” – zajęcia plastyczne,
– „Leszy” – zajęcia edukacyjne,
– ognisko z kiełbaską,
– możliwość przejażdżki bryczką po puszczy,
– możliwość wyżywienia w gospodarstwie agroturystycznym.

Zajęcia artystyczne i edukacyjne połączone z zabawą z wykorzystaniem historii odbywają się w gospodarstwie agroturystycznym lub w świetlicy wiejskiej. W przypadku niepogody posiadamy miejsca zadaszone. Do Obrubnik można przyjechać na kilka godzin(4-5) ,skorzystać z wybranych zajęć. Oferta jest elastyczna i można ją indywidualnie układać. Atrakcyjnym rodzajem eventu może być pokaz. Podczas niego mogą być zaprezentowane ubrania stworzone z tego co dała natura, (np. liście), lub stroje produkowane z organicznych materiałów, (len), lub też tworzone z przedmiotów przeznaczonych do recyklingu jak butelki. Modelki w eko-ubraniach z pewnością przykują uwagę uczestników.

Cena: 25 zł/os
Kontakt 503 136 519 ; 504 558 229

image013image001  image003 image005 image007 image009 image011