W województwie podlaskim powstał nowy Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli

Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli został utworzony w celu zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, a także przygotowania ich do życia w otwartym środowisku oraz pomocy w realizacji samodzielnego funkcjonowania na miarę ich indywidualnych możliwości. W placówce zatrudnionych jest 20 osób, w tym 14 z niepełnosprawnościami. Pracują one na stanowiskach: pomoc kuchenna oraz pomoc osoby sprzątającej. Mają umowy w wymiarze 0,55 etatu. Przechodzą minimum godzinną rehabilitację zawodową i społeczną. Mają możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem.

ZAZ przejął stołówkę i kuchnię znajdujące się w budynku Zespołu Szkół w Suchowoli. Zaadaptował pomieszczenia w piwnicy, które pełnią rolę zaplecza gospodarczego. Znajdują się tam szatnie, magazyny, obieralnia, łazienki, prysznice.

Od 16 grudnia pracownicy ZAZ przygotowują posiłki dla uczniów Zespołu Szkół. Ze stołówki chętnie korzystają również pracownicy. ZAZ przygotowuje cateringi, ma na wyposażeniu namiot, stoły, krzesła, bemary, warniki, odpowiednią zastawę. Do dyspozycji klientów jest 40-60 miejsc siedzących. Organizatorem Zakładu Aktywności Zawodowej jest Powiat Sokólski.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.