Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych – 26 sierpnia 2017 rok

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku wspólnie z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji „FAR” Oddział Podlaski, zorganizował kolejny raz „Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin”.

Piknik odbył się 26 sierpnia 2017 roku w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej  w Wasilkowie i był zorganizowany w ramach XV Podlaskich Dni Rodziny.

Uczestnikami pikniku były rodziny z województwa podlaskiego, które wychowują dzieci  z niepełnosprawnością ruchową – ogółem około 70 osób.

Rodziny miały do dyspozycji piękny teren, potrawy regionalne, gry, bańki mydlane oraz inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się ognisko, na którym można było upiec kiełbaski.

Podczas Pikniku zostały wręczone wyprawki szkolne dla dzieci z niepełnosprawnością oraz drobne upominki dla ich rodzeństwa.

Tego typu imprezy pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców i dzieci, które borykają się z podobnymi problemami.

Piknik był doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu a dla niektórych pretekstem do wyjścia z domu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i licznie przybyłym uczestnikom.