Zaproszenie na spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” – 7 sierpnia 2018 roku.

Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są organizatorami ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia, pn. SENIOR NA DRODZE. JESTEM ŚWIADOMY – BĘDĘ BEZPIECZNY.

Zaplanowane zostały 34 spotkania w całej Polsce. W Białymstoku zaplanowano spotkanie z Seniorami we wtorek,  7-go sierpnia 2018 roku od godz. 9.30 w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, przy ul. Świętego Rocha 3.

Cel akcji, to kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród Seniorów. Działania takie wynikają z troski o ich bezpieczeństwo. Ta grupa wiekowa stanowi bowiem istotny odsetek ofiar wypadków drogowych.

Zajęcia z ekspertami ruchu drogowego potrwają ok. 3 godzin. Zarówno przed nimi, jak i po, zapraszamy do korzystania z bufetu kawowego. Podczas kuluarowych rozmów, na pytania Seniorów odpowiedzą zaproszeni dodatkowo goście – policjanci, ratownicy medyczni i dietetycy.

Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Zaznaczamy, iż udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma po zajęciach miły upominek.

Wszelkie treści dotyczące akcji, znajdą Państwo na stronie internetowej www.SeniorNaDrodze.pl