Realizacja projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”

W ramach projektu pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”, realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie oraz Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach wyremontowano już jedno mieszkanie skierowane do osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa.

Kolejnym etapem będzie wyposażanie mieszkania, urządzanie oraz zakup sprzętów.

Mieszkanie zlokalizowane jest w budynku wielorodzinnym w samym centrum Filipowa (powiat suwalski) i będzie prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach.

 Lokal mieszkalny posiada bliski dostęp do przystanku autobusowego, sklepów spożywczych i wielobranżowych. Oprócz tego niedaleko znajduje się Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Zdrowia, Apteki, Punkt Ratownictwa Medycznego, Kościół, Bank Spółdzielczy, Poczta Polska oraz Posterunek Policji.

Ponadto na terenie gminy funkcjonuje Spółdzielnia Mleczarska, Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Szkoła Podstawowa – potencjalne miejsca pracy.