Podmioty Ekonomi Społecznej w Bożonarodzeniowym „Kiermaszu Przedświątecznym”

Sytuacja w kraju wywołana koronawirusem COVID-19 oraz ograniczeniami z tym związanymi spowodowała, że podmioty ekonomii społecznej znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Część z nich próbuje dostosować się do obecnej sytuacji, niestety są i takie które zawieszają lub zamykają swoją działalność.

Spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej oraz inne podmioty ekonomii społecznej to nie tylko miejsca pracy ale również miejsca, w których podopieczni aktywizują się ze społeczeństwem. Dla osób zatrudnionych w podmiotach ekonomii społecznej  brak pracy często oznacza brak dostępu do  niezbędnego wsparcia, w tym rehabilitacji, oraz zepchnięcie na margines życia społecznego.

Nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia, który w tym roku jest wyjątkowy i bardzo trudny dla nas wszystkich, dlatego zachęcamy Państwa aby robiąc przedświąteczne zakupy wspomóc również podmioty ekonomii społecznej. 

Poniżej przedstawiamy wyjątkowe oferty podmiotów ekonomii społecznej. Wśród nich znajdą Państwo takie produkty jak ręcznie wykonane ozdoby i dekoracje świąteczne,  pocztówki, koszulki świąteczne, pierniki oraz różnego rodzaju potrawy. Wybierając produkty i usługi oferowane przez podmioty otrzymują Państwo wysoką jakość jednocześnie przyczyniając się do pomocy najsłabszym i najbardziej potrzebującym.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty podmiotów ekonomii społecznej oraz zachęcamy do korzystania z usług tych podmiotów również poza okresem świątecznym. Zakres działalności podmiotów jest bardzo szeroki, świadczą one usługi między innymi cateringowe, opiekuńcze, porządkowe jak również szycia maseczek.

 

Lista podmiotów ekonomii społecznej, które oferują produkty
w okresie przedświątecznym.

Lp. Podmiot ekonomii społecznej Asortyment

 

1 Fundacja „Inny Świat Rodziny”

Białystok, ul. Zgodna 11/C3

tel. 535 952 291

Ozdoby oraz koszulki świąteczne.
2 Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 Stowarzyszenia Pomocy Szansa w Starych Raciborach 4 (gm. Sokoły)

tel. 86 476 12 28

Bogata oferta ozdób bożonarodzeniową: pocztówki, stroiki, bombki, choinki itp. Produkty charakteryzują się niepowtarzalnością, kreatywnością, solidnym ręcznym wykonaniem. Z aktualną ofertą można zapoznać się na Facebooku.
3  

Spółdzielnia Socjalna SUKURS w Zaściankach

Zaścianki, ul Słoneczna 9 A

tel. 508076881, 511220212

 

Ręcznie wykonywane pierniki oraz stroiki Bożonarodzeniowe.
4 DOM Sp. z o.o.

Sokółka, ul. Kryńska 41

tel. 85 711 73 69

Potrawy wigilijne, świąteczne, garmażerka (wędliny, pasztety, rolady).

Zamówienia przyjmowane są do dnia 21 grudnia 2020 r. 

5  

Centrum Integracji Społecznej „Żelazna”

ul. Żelazna 23, Białystok

tel. 85 742 29 80

 

Catering.
6 Przedsiębiorstwo Społeczne Macierzanka Sp. z o.o.

Kurianka 43, gm. Lipsk

tel. 601373641

Catering.