Zakończono roboty budowlane w mieszkaniu wspomaganym, znajdującym się w Augustowie.

W ramach realizacji projektu „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań” informujemy, że w lutym br. zakończono roboty budowlane w mieszkaniu wspomaganym, znajdującym się w Augustowie. Obecnie trwają prace związane z wyposażeniem lokalu w niezbędne meble i sprzęty. Mieszkanie będzie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa z terenu Gminy Augustów.
Mieszkanie znajduje się w samym centrum miasta przy Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. Dzięki lokalizacji cała infrastruktura społeczna będzie w zasięgu ręki. Nieopodal mieszkania zlokalizowane są między innymi sklepy spożywcze, odzieżowe, szkoła, apteki, dworzec PKS, Kościół, poczta, przychodnie, jadłodajnie.
Mieszkanie będzie prowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie – partnera projektu. Rekrutacja uczestników planujemy rozpocząć w pierwszej połowie kwietnia, natomiast wyłonienie korzystających z domu mieszkańców, w drugiej połowie kwietnia 2021 r.

 

Zakończono roboty budowlane w mieszkaniu wspomaganym, znajdującym się w Augustowie.