Gala społeczno-kulturalna przygotowana przez Stowarzyszenie „MY DLA INNYCH” we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku

W dniu 19 marca 2013 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się Gala społeczno-kulturalna przygotowana przez Stowarzyszenie „MY DLA INNYCH”, we współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Głównym celem działalności stowarzyszenia jest pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w przystosowaniu się do życia w społeczeństwie.

Ideą Gali było przedstawienie podopiecznych Stowarzyszenia jako aktywnych i równych społecznie, jak również pokazanie, iż osoby niepełnosprawne mogą funkcjonować samodzielnie, od otoczenia oczekując jedynie akceptacji i współdziałania.

W pierwszej części programu przestawiony został spektakl pn.: „W beczce chowany” na podstawie tekstu Roberta Jarosza, w wykonaniu Grupy Teatralnej „Amulet” z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Natomiast w drugiej części Gali zaprezentowany został m.in.: „teatr cieni” w wykonaniu uczestników Stowarzyszenia oraz prezentacja podsumowująca 5 lat działalności Stowarzyszenia „MY DLA INNYCH”.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia premierowego pokazu prac artystycznych wykonanych przez dzieci z porażeniem mózgowym – podopiecznych Stowarzyszenia „Jasny Cel”.