ZAPROSZENIE – do udziału w bezpłatnych warsztatach twórczego pisania dla osób starszych powyżej 60 roku życia z terenu województwa podlaskiego – 14.11.2013 r.

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” z siedzibą w Warszawie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zapraszają osoby powyżej 60 roku życia do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach pisarskich.

Termin: 14 listopada 2013 r, godz. 10.00 – 14.00.

Miejsce: siedziba Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku przy ul. Kombatantów 7

 Warsztaty twórczego pisania są przeznaczone dla osób, które skończyły 60 lat i chcą:

  • zdobywać nowe umiejętności, rozwijać się i czerpać z tego przyjemność,
  • pisać – dla siebie i dla innych, ale potrzebują inspiracji i motywacji,
  • rozprawić się z wewnętrznym krytykiem, który nie pozwala im próbować nowych rzeczy,
  • dowiedzieć się, jak wykorzystywać elementy autobiograficzne i domowe archiwa zdjęciowe w konstruowaniu swojej opowieści,
  • poznać i przećwiczyć różne techniki pisarskie,
  • w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z profesjonalistami.

Każdy uczestnik warsztatów:

  • będzie mógł wziąć udział w konkursie literackim (nagrody przyzna profesjonalne jury),
  • otrzyma komplet materiałów szkoleniowych, zawierających m.in. przydatne wskazówki, bibliografię, informacje pozwalające bez problemu przygotować pracę konkursową,
  • dostanie dyplom poświadczający udział w warsztatach wspófinansowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej,
  • będzie miał możliwość indywidualnej rozmowy z trenerami prowadzącymi warsztaty.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne, spotkanie warsztatowe potrwa 5 godzin dydaktycznych, ostatnia godzina przeznaczona jest na indywidualne konsultacje z trenerami, grupa warsztatowa liczy ok. 15–20 osób w wieku 60+,  każde zajęcia prowadzi zespół dwóch profesjonalnych trenerów twórczego pisania.

Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: rops@rops-bialystok.pl lub zgłosić telefonicznie pod nr. tel. 85 744 71 71. Informacji na temat warsztatów ze strony ROPS w Białymstoku udziela podinspektor Monika Jodłowska.

Więcej informacji o warsztatach, które zostały zrealizowane w ramach projektu „PISZEMY+” na stronie: http://www.piszemyplus.pl/glowna.php?s=warsztaty

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” z siedzibą w Warszawie realizuje bezpłatne warsztaty pisarskie dla osób powyżej 60 roku życia w ramach projektu „PISZEMY+” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

Do pobrania:

Plakat 14.11.2013 r.