Warsztaty pisarskie dla seniorów „Piszemy+ PO RAZ TRZECI”

12 listopada 2015 r. w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Białymstoku odbyły się bezpłatne warsztaty twórczego pisania zorganizowane we współpracy z warszawskim Stowarzyszeniem Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób zainteresowanych utrwalaniem wspomnień i rodzinnych opowieści. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie książkę, wszyscy zostali też zachęceni do spróbowania swoich sił w konkursie literackim. Prowadzącymi warsztat były p. Anna Błaszkiewicz oraz p. Ola Rzążewska.

Takie warsztaty odbyły się w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej już po raz trzeci. Zostały zorganizowane z myślą o osobach starszych, które mają chęć rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Wzięli w nich udział zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy.

Dla wszystkich była to dobra okazja, by przyjemnie spędzić wolny czas oraz podyskutować o tym, dlaczego warto utrwalać rodzinne opowieści i porządkować domowe archiwa i jak się za to zabrać.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz trzeci” – podczas dwóch poprzednich edycji (w 2013 r. i 2014 r.) w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 800 seniorów z całej Polski, w tym kilkadziesiąt osób z Białegostoku.