„Piknik Rodzinny Nad Neckiem” w Augustowie

W dniu 29 maja 2016 roku w Augustowie odbył się „Piknik Rodzinny nad Neckiem”. Wydarzenie odbyło się w ramach XIV Podlaskich Dni Rodziny, których tegoroczne hasło to „W rodzinie siła” a w jego organizację włączył się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.

W ramach przedsięwzięcia odbył się także II Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł w liczbie ok 500 osób z centrum Augustowa na teren gdzie odbył się festyn. Uczestnicy marszu dali w ten sposób świadectwo przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

Po marszu augustowskie rodziny spotkały się na pikniku, gdzie czekały na nie atrakcje w strefie kulturalnej, dziecka, mocnych wrażeń, rywalizacji oraz w strefie gastronomicznej. Młodzież zgromadzona na festynie spróbowała swoich sił w grupowej grze „Azymut 40” polegającej na dotarcie za pomocą map, kompasów i zdjęć satelitarnych w różne miejsca gdzie na uczestników czekały specjalne zadania wymagające różnorodnych umiejętności. Festyn rodzinny swoimi występami uświetnili Dawid Krzyżowski – aktualny Mistrz Polski Freestyle Football, zaś pokaz siły przeprowadził Mistrza Świata Strongmanów Grzegorz Skowroński.