Archiwum Polityka Rodzinna 2018

 • „Od zależności ku samodzielności”- edycja 2019.

 • Informujemy, że został ogłoszony Otwarty Konkurs ofert na finansowe wsparcie projektów realizowanych w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”- edycja 2019, którego celem jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej. Udział w Konkursie mogą wziąć: jednostki samorządu terytorialnego, a także organizacje pozarządowe, o których mowa w […] Przeczytaj całość »

 • Program „MALUCH+” 2019

 • Informujemy, że został ogłoszony program „MALUCH+” 2019. Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Jego celem jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do […] Przeczytaj całość »

 • Posiedzenie Zespołu Ekspertów – grupy doradczej w województwie podlaskim w zakresie budowania systemu wspierania rodziny oraz monitorowania „Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Podlaskiego na lata 2013-2018” – 7 grudnia 2018r.

 • W dniu 7 grudnia 2018 roku, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, przy ul. Kombatantów 7, odbyło się spotkanie Zespołu Ekspertów – grupy doradczej w województwie podlaskim w zakresie budowania systemu wspierania rodziny oraz monitorowania „Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Podlaskiego na lata 2013-2018”. Podczas spotkania zaprezentowano wybrane działania zrealizowane […] Przeczytaj całość »

 • Warsztaty dla par w ramach przedsięwzięcia „Dusza się rusza- Festiwal Pozytywny”-20.10.2018 r.

 • W dniu 20 października 2018 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku odbyły się warsztaty psychologiczne dla par. Zostały one zorganizowane przez Stowarzyszenie Innowatorów Edukacji w ramach przedsięwzięcia „Dusza się rusza-Festiwal Pozytywny”, którego celem jest promocja zdrowia psychicznego, wspieranie rozwoju osobistego oraz kształtowania zdrowych relacji w rodzinach i związkach. W warsztatach udział wzięło 7 par. Przeczytaj całość »

 • Przekazanie wyprawek szkolnych podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”

 • W dniach 3-7 września 2018 roku podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” otrzymali wyprawki szkolne. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku zakupił 59 plecaków wraz z przyborami i artykułami szkolnymi, które trafiły do dzieci potrzebujących wsparcia z terenu województwa podlaskiego. Działanie zostało zrealizowane w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny.   Przeczytaj całość »

 • Zaproszenie na Piknik Rodzinny w Zabłudowie w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku wraz z Parafią Rzymskokatolicką Pw. Św. App. Piotra i Pawła w Zabłudowie zaprasza na Piknik Rodzinny w Zabłudowie w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny. Piknik odbędzie się dnia 29 czerwca 2018 r. w Zabłudowie (plac za plebanią), w godz. 19.00 – 22.00). W programie Pikniku przewidziano mnóstwo atrakcji dla […] Przeczytaj całość »

 • Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium przedsięwzięć organizowanych w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny!

 • Przedsięwzięcia projektowane w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny mają na celu promocję wizerunku rodzin i podkreślenie ich znaczenia i prestiżu w społeczeństwie. Ponadto, już tradycyjnie, stwarzają rodzinom okazję do aktywnego włączenia się w wydarzenia edukacyjne, sportowe, integracyjne, profilaktyczne, promujące więzi rodzinne i międzypokoleniowe.  „Rodzina – miłość, wsparcie i tradycja” – tegoroczna edycja zwraca szczególną uwagę […] Przeczytaj całość »

 • Zaproszenie do włączenia się w XVI Podlaskie Dni Rodziny

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku zaprasza samorządy lokalne, instytucje administracji rządowej województwa, organizacje pozarządowe oraz szkoły do aktywnego włączenia się w realizację idei i misji XVI Podlaskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina – miłość, wsparcie i tradycja”. Podlaskie Dni Rodziny stanowią atrakcyjną formę promowania najważniejszych wartości w życiu człowieka. „Rodzina – miłość, wsparcie i […] Przeczytaj całość »

 • Posiedzenie Zespołu Ekspertów – grupy doradczej w województwie podlaskim w zakresie budowania systemu wspierania rodziny oraz monitorowania „Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Podlaskiego na lata 2013-2018” – 6 grudnia 2017 r.

 • W dniu 6 grudnia 2017 roku, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, odbyło się spotkanie Zespołu Ekspertów – grupy doradczej w województwie podlaskim w zakresie budowania systemu wspierania rodziny oraz monitorowania „Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej Województwa Podlaskiego na lata 2013-2018”. Na spotkaniu opracowano harmonogram działań do realizacji w roku 2018 […] Przeczytaj całość »