Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

Podczas Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej, które w tym roku odbyły się w Warszawie w dniach 16-20 listopada miała miejsce Gala Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. Wśród 25 finalistów znalazły się trzy z naszego województwa tj. Spółdzielnia Socjalna Netlajt z Łomży, FLOW Spółdzielnia Socjalna z Białegostoku oraz Spółdzielnia Socjalna Integracja z Bielska Podlaskiego. Nagroda Główna Fundacji Crédit Coopératif i tytuł Przedsiębiorstwa Społecznego Roku powędrowały do Stowarzyszenia Integracji Społeczności Lokalnych Wielkopomoc. Nagroda Fundacji BGK „Pomysł na Rozwój” o wartości 15 tys. zł przyznana została Diakonijnej Spółce Zatrudnienia sp. z o.o. z Kwilcza. Wyróżnieniem PwC o wartości 5 tys. zł Rada Konkursu uhonorowała Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Społeczne sp. z o.o.
W tym roku po raz pierwszy przyznano też Nagrodę ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych za sprawną komunikację i PR. Ta nagroda o wartości 3 tys. zł trafiła do Fundacji Integracja. Nagrodę Laureatów o wartości 10 tys. zł ufundowaną przez Fundację Crédit Coopératif przyznali laureaci wszystkich poprzednich edycji Konkursu. Trafiła ona do Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE z Bielawy na Dolnym Śląsku. Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ARTE zdobyła także Nagrodę Publiczności.
Firma doradcza PwC przyznała także Nagrody PwC – mentoring dla liderów przedsiębiorstw społecznych. Wśród 8 finalistów znalazła się FLOW Spółdzielnia Socjalna z Białegostoku, która będzie doskonalić sposób funkcjonowania dzięki wsparciu doświadczonych mentorów z PwC.
Finaliści Konkursu, którzy nie otrzymali żadnej z nagród finansowych odebrali Wyróżnienie Specjalne TISE o wartości 1,5 tys. zł dla każdego oraz certyfikat jakości Znak Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej – Znak [eS]