Aktualności seniorzy 2018

 • Światowy Dzień Inwalidy 2018 w Białymstoku – 30 maja 2018 r.

 • Obchody zostały zorganizowane przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białymstoku we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku pod hasłem: NIEPEŁNOSPRAWNI ale PEŁNOPRAWNI w kawiarni FAMA w Białymstoku. W obchodach wzięli udział inwalidzi, osoby niepełnosprawne i seniorzy z terenu województwa podlaskiego. Podczas spotkania wręczono zasłużonym członkom Związku odznaczenia i dyplomy. […] Czytaj całość »

 • II Podlaski Kongres na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych - w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”- 19 listopada 2018 r.

 • W dniu 19 listopada 2018 roku w Sali Konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w ramach programu „poMOC a nie przeMOC!” odbył się II Podlaski Kongres na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych. Kongres został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, wspólnie z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku, Okręgową Izbą Pielęgniarek i […] Czytaj całość »

 • Przegląd Zespołów Artystycznych Seniorów ARS2018 – 21 marca i 9 maja 2018 r.

 •   Zarząd Okręgowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białymstoku we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Białymstoku zorganizował 2 spotkania w ramach Przeglądu Zespołów Artystycznych Seniorów ARS2018. W dniu 21 marca odbył się Rejonowy Przegląd Zespołów Artystycznych Seniorów ARS2018 w Białostockim Ośrodku Kultury przy ul. Legionowej 5. Uczestnikami spotkania było 112 seniorów. […] Czytaj całość »

 • Program „Senior +” – edycja 2019

 • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego, których strategie rozwoju pomocy społecznej uwzględniają rozwój infrastruktury dla osób starszych lub w których brak jest innej infrastruktury pomocy społecznej tego typu, do udziału w otwartym konkursie ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2019 r. na […] Czytaj całość »

 • UWAGA ZMIANA TERMINU II Podlaski Kongres na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych – w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”- 19 listopada 2018 r.

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zaprasza pracowników socjalnych oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej do wzięcia udziału w II Podlaskim Kongresie na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych – w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”, który odbędzie się 19 listopada 2018r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3 […] Czytaj całość »

 • UWAGA ZMIANA TERMINU IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Wpływamy na zmiany – otwieramy się na świat”! - 14 listopada 2018 r.!

 • IV Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Wpływamy na zmiany – otwieramy się na świat”. Organizatorzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Zarząd Województwa Podlaskiego i Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego serdecznie zapraszają na konferencję 14 listopada w godzinach 9.00-14.00. Patronat honorowy nad Forum przyjął Rzecznik Praw Obywatelskich, a portal podlaskisenior.pl […] Czytaj całość »

 • Zaproszenie na II Podlaski Kongres na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych - w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”- 14 listopada 2018 r.

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zaprasza pracowników socjalnych oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej do wzięcia udziału w II Podlaskim Kongresie na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych – w ramach programu „poMOC, a nie przeMOC!”, który odbędzie się 14 listopada 2018r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Mickiewicza 3 […] Czytaj całość »

 • Zaproszenie na spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” – 7 sierpnia 2018 roku.

 • Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są organizatorami ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej skierowanej do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia, pn. SENIOR NA DRODZE. JESTEM ŚWIADOMY – BĘDĘ BEZPIECZNY. Zaplanowane zostały 34 spotkania w całej Polsce. W Białymstoku zaplanowano spotkanie z Seniorami we wtorek,  7-go sierpnia 2018 roku od godz. 9.30 […] Czytaj całość »

 • Zapraszamy do udziału w anonimowym badaniu ankietowym diagnozującym możliwość wykorzystania elastycznej organizacji czasu pracy jako stymulatora aktywności zawodowej osób w wieku 50+

 • Ankieta skierowana jest do osób w wieku 50-74 lat, bez względu na aktualny status na rynku pracy (tzn. zarówno do osób pracujących, bezrobotnych, jak i będących na emeryturze), zamieszkałych na terenie całej Polski. Ankieta przeprowadzana jest na potrzeby badań naukowych. Ma ona charakter anonimowy, co oznacza, że pozyskane za jej pośrednictwem informacje wykorzystane zostaną wyłącznie […] Czytaj całość »

 • III posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego – 10.04.2018 r.

 • DSC_0400W dniu 10 kwietnia 2018 r., Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego obradowała po raz trzeci w tej kadencji. Spotkanie było poświęcone przede wszystkim dyskusji na temat stanu, możliwości oraz rozwoju opieki geriatrycznej w województwie podlaskim. Posiedzenie Rady Seniorów w gronie ekspertów i organizatorów podlaskiej służby zdrowia oraz władz lokalnych zainicjował […] Czytaj całość »

 • Zaproszenie na Seminarium „Informacja dla Seniorów w Białymstoku” – 15.05.2018 w godz. 10.00 -13.00 organizowane przez Stowarzyszenie „Szukamy Polski” oraz Podlaską Redakcję Seniora

 • Stowarzyszenie „Szukamy Polski” oraz Podlaska Redakcja Seniora zapraszają 15.05.2018 r. zapraszamy na Seminarium „Informacja dla Seniora” oraz w dniach 15-16.05.2018 na cykl warsztatów dla wszystkich organizatorów wydarzeń dla seniorów i wszystkich zainteresowanych jak najpełniejszą informacją skierowaną do środowiska osób starszych. Seminarium  „Informacja dla Seniorów w Białymstoku”  odbędzie 15.05.2018 w godz. 10.00 -13.00 w CAS Specjalnie […] Czytaj całość »

 • Podlaska Redakcja zaprasza do Punktu Informacji dla Seniorów!

 • Podlaska Redakcja zaprasza do Punktu Informacji dla Seniorów! Podlaska Redakcja zaprasza do Punktu Informacji dla Seniorów w dni powszednie w godz.11.00 – 14.00 w Centrum Aktywność Społecznej w Białymstoku przy ul. św. Rocha 3 (sala 04), e-mail: infoseniora@gmail.com, tel. 791 874 142. Apelujemy do wszystkich instytucji, klubów, organizacji pozarządowych, aby pisać i mówić nam o wszystkich ważnych i ciekawych rzeczach, które […] Czytaj całość »

 • II posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego – 23.01.2018 r.

 • ilustracja. (3)W dniu 23 stycznia 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się II posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego. Zgodnie z planowanym porządkiem obrad, członkowie Rady przyjęli protokół z I posiedzenia z dn. 15.12.2017 r. , a w dalszej części spotkania Pani Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia „Szukamy Polski”, poprowadziła warsztaty komunikacji społecznej pn.: […] Czytaj całość »

 • I posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego – 15.12.2017 r.

 • Ilustracja do (3)Inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego W dniu 15 grudnia 2017 roku odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego, w czasie którego Marszałek Jerzy Leszczyński dokonał uroczystego aktu wręczenia nominacji powołanym członkom Rady. Akty Powołania otrzymali: Elżbieta Rajewska-Nikonowicz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, Eliza Szadkowska – Pełnomocnik […] Czytaj całość »