Kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać”

Aktualności w profilaktyce uzależnień

 • 1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

 • Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Od 12 lat z okazji 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca […] Czytaj całość »

 • Raport z badania „Kondycja sektora ekonomii społecznej w województwie podlaskim w kontekście kryzysu wywołanego epidemią wirusa SARS-CoV-2”.

 • Na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, konsorcjum firm AD REM Elżbieta Stosio – Sielach i Piotr Fuchs Smart Research, przeprowadziło badanie: „Kondycja sektora ekonomii społecznej w województwie podlaskim w kontekście kryzysu wywołanego epidemią wirusa SARS-CoV-2”. Zostało ono zrealizowane w terminie od 20 lipca do 14 września 2021 r. Badanie wykonano w ramach realizacji projektu pozakonkursowego „Koordynacja i monitorowanie rozwoju ekonomii […] Czytaj całość »

 • Przeciw Uzależnieniom – Skuteczny Samorząd

 • Fundacja Pozytywnej Profilaktyki na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii będzie realizować w 2021 roku 4 edycje szkolenia przygotowującego przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego do uczestnictwa w tworzeniu gminnych (wojewódzkich) programów przeciwdziałania narkomanii. Więcej na temat >>TUTAJ<< Czytaj całość »

 • Światowy Dzień Świadomości FASD

 • 9 września to corocznie obchodzony Światowy Dzień Świadomości FASD . Ideą święta jest zwrócenie uwagi na problemy osób chorych na Alkoholowy Zespół Płodowy, a także uświadomienie przyszłym matkom skutki picia alkoholu w czasie ciąży. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://ciazabezalkoholu.info/ Czytaj całość »

 • Fundacja ETOH i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają do udziału w szkoleniu dla konsultantów lokalnych punktów informacyjno-konsultacyjnych dla członków rodzin z problemem alkoholowym i problemem przemocy. UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST DLA UCZESTNIKÓW BEZPŁATNY.

 • Termin szkolenia: 6-8 września 2021 r. Miejsce szkolenia: Fundacja ETOH ul. Mszczonowska 6 Warszawa Zajęcia odbędą się w formie stacjonarnej z zachowaniem aktualnych zasad sanitarno-epidemiologicznych związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. W ramach szkolenia uczestnicy mają zapewnione: udział w zajęciach (łącznie 22 godz. dydaktyczne), materiały edukacyjne oraz całodzienne wyżywienie z serwisem […] Czytaj całość »

 • UWAGA WYCHOWAWCY I PEDAGODZY SZKOLNI! Zaproszenie do udziału w programie profilaktyki selektywnej „FreD goes net” uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku do 30 listopada 2021 r. realizuje kolejną edycję Programu Wczesnej Interwencji wobec Młodych Użytkowników Narkotyków „FreD goes net”. „FreD goes net” to program profilaktyki selektywnej, oparty o metodę krótkiej interwencji profilaktycznej, skierowany do młodych osób używających narkotyków/alkoholu bądź innych substancji psychoaktywnych. Ideą Programu jest wczesna i trafna reakcja wobec […] Czytaj całość »

 • PARPA - filmy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

 • Czas pandemii COVID-19 to okres zwiększonej liczby zgłaszanych przypadków przemocy w rodzinie i ograniczonego dostępu osób krzywdzonych przez najbliższych do bezpośredniej pomocy. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przegotowała dwa filmy: 30-sekundowy spot odnoszący się do faktu, że przemoc może zdarzyć się wszędzie – bez względu na status społeczny rodziny i jej członków oraz 3 minutowy […] Czytaj całość »

 • Studia podyplomowe pn. Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych w społecznościach

 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku informuje o nowym kierunku studiów podyplomowych online pn. Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych. Program studiów objęty jest patronatem PARPA. Szczegóły dotyczące studiów znajdują się na stronie: Broszura informacyjna Czytaj całość »

 • Formularz sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w 2020 roku

 • Materiały do pobrania: Kwestionariusz KPPN dla urzędow gmin za 2020     Czytaj całość »

 • Zaproszenie na galę online „Profilaktyk Roku 2020”

 • Instytut Profilaktyki Zintegrowanej – inicjator nagrody i organizator wydarzenia – zaprasza na ogólnopolską Galę Online „Profilaktyk Roku 2020”, która odbędzie się 28 stycznia o godz. 10:00. W trakcie Gali zostanie przedstawiona idea, regulamin i Kapituła nowej ogólnopolskiej nagrody „Profilaktyk Roku”. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wręczenie nagrody laureatowi za rok 2020. W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich, […] Czytaj całość »

     Akty prawne

     Przydatne linki

  Archiwum wiadomości

   

   

   
  Narodowy Program Zdrowia Na Lata 2016-2020
  Narodowy Program Zdrowia Na Lata 2016-2020
  Narodowy-Program-Zdrowia-na-lata-2016-2020.pdf
  1.2 MiB
  591 Downloads
  Szczegóły...
  Ustawa O Przeciwdziałaniu Narkomanii
  Ustawa O Przeciwdziałaniu Narkomanii
  Ustawa-o-przeciwdzialaniu-narkomanii.pdf
  1.1 MiB
  625 Downloads
  Szczegóły...